wtorek, 28 grudnia 2010
Woda mineralna
Ciało lubi, gdy woda jest dostarczana regularnie. Oczywistym jest również, że woda nie powinna być zanieczyszczona i posiadać odpowiedni skład chemiczny, który jest potrzebny, jako budulec naszego ciała. Dobra woda mineralna to taka, która zawiera 200 miligramów tzw. składników stałych w litrze i nie jest sztucznie wzbogacana.
Składniki stałe to sód, potas, wapń i magnez. To one nadają wodzie smak i zdolności lecznicze. Górna granica zawartości tychże składników nie jest ustalona. Im jest ich więcej, tym woda bogatsza. Chociaż właściwie wody niezbyt się różnią smakowo to do wyboru mamy różne jej rodzaje. Dla niektórych z nas woda jest lepsza gazowana a dla innych lepsza jest bez bąbelków. Specjaliści jednak odradzają wodę gazowaną osobom cierpiącym na chorobę wrzodową i tym na diecie. Smakowity dwutlenek węgla pobudza wydzielanie soków żołądkowych i zwiększa apetyt. Są też na rynku wody lecznicze mocno zmineralizowane, które można spożywać doraźnie małymi porcjami lub określonymi przez lekarza. Jeżeli chce się pić wody lecznicze w większych ilościach (powyżej jednej szklanki dziennie), trzeba koniecznie skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest to duże obciążenie dla nieprzygotowanego organizmu.
Co więc znajduje się w wodzie mineralnej?
Magnez - zwany pierwiastkiem życia, mineralny czynnik przeciwstresowy. Jest stosowany zapobiegawczo i leczniczo w chorobach naczyń i serca. Niezbędny w pracy mięśni i nerwów. Ludzie przepracowani, przemęczeni, kobiety przyjmujące pigułki antykoncepcyjne powinny dbać o to, aby przyjmować odpowiednio dobraną dawkę magnezu, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. Woda zawiera również wapń, który ma największy udział w budowie organizmu. Jest niezbędny do wzrostu i rozwoju młodego człowieka, potrzebny też ludziom aktywnym fizycznie i osobom starszym. Potas utrzymuje prawidłowy rytm serca i ogólną równowagę organizmu. Ułatwia myślenie dotleniając mózg. Jego brak ujawnia się osłabieniem, złym samopoczuciem i sennością. Żelazo znajdujące się w wodzie mineralnej jest niezbędne do życia. Wpływa na wzrost i zwiększa odporność organizmu. Zapobiega niedokrwistości. Jego niedobór powoduje niedokrwistość, zmęczenie i senność. Mangan niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego. Poprawia pamięć, zmniejsza zmęczenie, obniża pobudliwość nerwową i zapobiega osteoporozie. Jego niedobór prowadzi przerostu tarczycy. Selen zwany eliksirem młodości opóźnia proces starzenia. Zabezpiecza też przed nowotworami, poprawia krążenie, obniża poziom cholesterolu a także łagodzi dolegliwości okresu menopauzy. Jod, który jest niezbędny do wytwarzania hormonu tarczycy. Jego brak powoduje przyrost masy ciała i brak energii. W wodzie mineralnej znajduje się również Lit, dzięki któremu człowiek staje się pogodny, serdeczny. Niedobór jodu oznacza pojawienie się depresji i psychoz. Jak widać dobroczynne działanie wody mineralnej spożywanej w kurortach pod opieką lekarzy może zaspokoić nasze niedobory w organizmie. Poprawić nasze zdrowie i kondycję psychiczną. Nie można się, zatem dziwić, że sława o leczniczych właściwościach wody mineralnej zachowała się do dzisiaj.
-- StopkaPortal ezoteryczny Antylicho zajmujący się odmienną stroną naszego życia.
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz